header_image
Vaše výsledky vyhledávání

FAQ

Máme velké možnosti inzerce nemovitostí a přístup na jiné realitní servery, kam se běžně nedostanete. Disponujeme databází poptávajících klientů a zájemců o nemovitosti. Tím se zvyšuje šance k rychlému nalezení kupce. Našim zákazníkům věnujeme maximální pozornost a péči a volíme individuální přístup dle jejich potřeb a zájmů. Jsme si vědomi toho, že úspěch zákazníka je také naším úspěchem.

Je to dohoda mezi Vámi jako majitelem nemovitosti a námi jako realitní kanceláří o tom, že my budeme výlučně Vaši nemovitost nabízet a zprostředkovávat její prodej. Exkluzivní zastoupení pro nás znamená, že si můžeme dovolit investovat více do prezentací nemovitosti v inzertních médiích a zprostředkování prodeje je výlučně v naší režii. Můžeme tudíž nabídnout opravdu maximální a kompletní servis včetně právního poradenství. Pro Vás jako majitele nemovitosti to má tu výhodu, že budete jednat vždy s jedním odpovědným partnerem (úspora času) a nastavíte si jedny podmínky prodeje podle toho, jak to vyhovuje Vám. Pokud majitel nemovitosti uzavře při prodeji nemovitosti nevýhradní smlouvu a nemovitost nabízí více realitních kanceláří, výsledný efekt pro konečného zájemce je spíše odrazující, protože danou nemovitost najde v inzerci několikrát, s různým popisem, různými cenami a čím více kanceláří nemovitost na prodej nabízí, tím spíše bude nabídka vypadat v očích zájemce jako zřejmě neprodejná. Lze tak říci a je to podepřeno naší zkušeností, že u výhradně prodávaných nemovitostí se dosahuje vyšší prodejní ceny a rychlejšího prodeje.

Určení správné prodejní ceny nemovitosti Vás pochopitelně zajímá nejvíce. Je to však poměřně složitá záležitost a závisí také na Vaší strategii prodeje. Je-li prodejní cena stanovená nízko, připravíte se o část svých peněz, ale můžete prodat velmi rychle. Pokud je cena nastavena příliš vysoko, prodej nemovitosti se neúměrně prodlužuje a je nutné slevovat z ceny, což může mít rovněž negativní dopady. Většina zákazníků chce prodávat za cenu blížící se tzv. tržní ceně nemovitosti. Tržní cenu nemovitosti ovlivňuje mnoho faktorů (především lokalita, dopravní dostupnost, atraktivita lokality, infrastruktura a mnoho dalších). Neváhejte se na nás v případě konkrétního dotazu vztahující se k ceně nemovitosti obrátit.

Nemovitá věc může být ve spoluvlastnictví více vlastníků. Spoluvlastnický podíl pak vyjadřuje míru, jakou se spoluvlastníci podílejí na právech a povinnostech vyplývajících ze spoluvlastnictví ke společné věci a na rozhodování o hospodaření s takovou věcí. Předmětem prodeje může být i spoluvlastnický podíl na nemovitosti. Nový občanský zákoník zjednodušil možnosti prodeje spoluvlastnických podílů na věcech zrušením tzv. předkupního práva ostatních spoluvlastníků.

V případě koupě domu je třeba ověřit, zda předmětem koupě je i pozemek, na kterém dům stojí a pozemek okolo domu. Z geometrického plánu, který lze získat na katastru nemovitostí, je pak třeba zjistit, zda pozemek přiléhá k veřejné komunikaci. Z listu vlastnictví je možné zjistit, zda je zajištěn přístup přes jiný vedlejší pozemek prostřednictvím věcného břemene cesty.

Návrhem na vklad se obecně rozumí návrh na zahájení řízení o zápisu vkladu vlastnického práva, zástavního práva, práva odpovídajícího věcnému břemeni nebo předkupního práva předložený katastru nemovitostí, jiného práva zapisovaného do katastru nemovitosti, případně návrh na výmaz takového práva. Vkladové řízení je velmi důležité, neboť např. sama kupní smlouva nestačí k převodu vlastnického práva k nemovitosti zapsané v katastru nemovitostí z prodávajícího na kupujícího. Proces převodu vlastnického práva se završuje až vkladem tohoto práva do katastru nemovitostí. Řízení o povolení vkladu je zahájeno dnem doručení písemného návrhu katastrálnímu úřadu. Katastrální úřad zapíše vznik, změnu nebo zánik vlastnického nebo jiného věcného práva vkladem do katastru nemovitostí až na základě pravomocného rozhodnutí o povolení vkladu. O povolení vkladu musí katastrální úřad rozhodnout do 30 dnů, ve složitějších případech do 60 dnů. Během prvních 20 dnů nesmí katastrální úřad o návrhu rozhodnout. Pouze vyznačí plombu či upozornění o tom, že nemovitost je dotčena změnou právních vztahů.

Prodávající je jako poplatník daně z nabytí nemovitých věcí povinen podat místně příslušnému finančnímu úřadu přiznání k dani, a to nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí. Naším klientům v případě žádosti pomáháme s vyhotovením daňového přiznání a zajištěním potřebných příloh.

Podle zákona je povinnost energetický štítek opatřit u novostaveb, výrazných rekonstrukcí a také u administrativních, bytových a rodinných domů, u těchto nemovitostí ovšem jen při prodeji či pronájmu. Průkaz energetické náročnosti budov (tzv. PENB) má sloužit jako ochrana spotřebitele před nákupem energeticky náročné stavby. I když kupující pořídí nemovitost bez průkazu, může jej od prodávajícího vyžadovat dodatečně, neboť ten má povinnost nechat ho zpracovat. PENB musí být umístěn viditelně jen v případě veřejných budov, na bytové domy se to nevztahuje. Průkaz, respektive ukazatele energetické náročnosti v něm uvedené, musí být od 1. ledna 2013 ve všech informačních a reklamních materiálech při prodeji bytu a od 1. ledna 2016 i při pronájmu bytu. Nebudete-li mít průkaz energetické náročnosti budovy, můžete dostat vysokou pokutu.